Діти-сироти із зони АТО потребують особливої уваги зустріч в Адміністрації Президента з регіональним директором ЮНІСЕФ

присвячена захисту прав дітей та проблемам дітей, які, зокрема, постраждали внаслідок бойових дій на Донбасі.

Зустріч провели Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко. У обговоренні проблем дітей також взяла участь дружина Президента Марина Порошенко.

«Сьогодні діти, які були переміщені з територій збройного конфлікту, потребують особливої допомоги. Кожній дитині-сироті потрібна сім’я, і ми будемо робити все, щоб цього досягти», – заявив Уповноважений Президента з прав дитини. У цьому контексті Микола Кулеба звернувся до ЮНІСЕФ з проханням підтримати всеукраїнський проект влаштування дітей-сиріт із зони АТО в українські родини «Подаруй родину сироті».

Дружина Президента наголосила на тому, що конфлікт на Сході України призвів до критичного погіршення гуманітарної ситуації і зростання кількості дітей, які потребують підтримки і опіки, соціального захисту та психологічної допомоги. «Ми свідомі того, що держава, яка успадкувала радянську систему допомоги дітям, має бути реформована. Ми хочемо змінити систему соціального захисту і опіки дітей, зробити так, щоб жодна дитина не залишилася без допомоги і батьківської опіки. Підтримка сім'ї, як природнього середовища для виховання і розвитку дитини, є для України одним з основних пріоритетів», – сказала Марина Порошенко.

Заступник Глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко акцентував увагу присутніх на тому, що сьогодні в Україні існує дві великі гуманітарні проблеми: збройний конфлікт на Сході та бідність і корупція. «Але дитина не може чекати, поки у нас покращиться ситуація. Саме тому вже зараз проводиться робота в рамках децентралізації влади: збільшення уваги місцевих органів влади до проблем дітей-сиріт та збільшення цільової підтримки сім’ям, які опікуються дітьми-сиротами», – відзначив він.

За словами Ростислава Павленка, необхідно побудувати ефективну систему підтримки сімей з дітьми, яка б дозволила мінімізувати ризики вилучення дитини з родини. Для цього, підкреслив він, в рамках реформування системи захисту дітей основна увага буде приділятись розвитку ринку соціальних послуг на рівні громади, цільовому спрямуванню соціальних виплат сім'ям з дітьми для їх матеріальної підтримки, подальшій імплементації принципу «гроші ходять за дитиною».

Він також додав, що неурядові організації мають розглядатись, як рівні партнери для місцевих органів влади, які можуть надавати послуги з підтримки сімей і дітей.

Уповноважений з прав дитини поінформував про те, що зараз йде робота над напрацюванням Національної стратегії із захисту прав дітей, яка стане основою бачення державної політики в цій сфері на найближчі десять років. За його словами, головними критеріями такої політики мають стати безпека дитини та її благополуччя, а також забезпечення постійного родинного виховання. Для цього, як зауважив Микола Кулеба, потрібно створити законодавчі гарантії та навчити, підвищити кваліфікацію фахівців соціальної сфери.

Регіональний директор Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у країнах Східної Європи та СНД Марі-П’єр Пуар’є висловила солідарність та підтримку цьому проекту. «Дитина – у центрі уваги, я бачу, як Україна чітко демонструє свою готовність і відданість цій ідеї. Підтримувати дитину є не тільки гарним підходом, але й розумним. Адже благополуччя суспільства залежить від належної підтримки дитини, яка має родину. Безумовно, цей проект отримає нашу підтримку», – сказала вона.

Марі-П’єр Пуар’є поділилася враженнями від відвідання Краматорська і Слов’янська, де вона мала можливість побачити на власні очі соціальну роботу волонтерських організацій, які опікуються вимушеними переселенцями і дітьми. «Я вражена духом волонтерства і високою громадянською активністю українців, які допомагають один одному», – сказала пані Пуар’є.

Джерело: сайт Президента України

вверх